Досвід роботи



АНОТАЦІЯ НА ДОСВІД РОБОТИ

Адреса досвіду: 70411, Запорізька область, Запорізький район, с.Володимирівське, вул.Шкільна, 13

Телефон (факс): 223-19-31

Автори досвіду: Кондрус Олена В’ячеславівна директор Володимирівського навчально-виховного комплексу «школи І-ІІІ ступенів – гімназії «Успіх» Запорізького району Запорізької області, «спеціаліст вищої категорії», «Учитель методист»
Філіппова Наталія Вячеславівна заступник директора з навчальної роботи Володимирівського навчально-виховного комплексу «школи І-ІІІ ступенів – гімназії «Успіх» Запорізького району Запорізької області, «спеціаліст вищої категорії».

Тема досвіду: «Управління і науково-методичний супровід інноваційного розвитку Володимирівського НВК «Успіх»

Увага до проблеми інноваційного розвитку навчальних закладів актуалізується у зв’язку зі змінами пріоритетів розвитку   освіти, зумовленими реформуванням системи загальної середньої освіти. Неможливо досягти інноваційного розвитку навчального закладу без професійного управління освітнім процесом та науково-методичного супроводу. Відповідно до Концепції «Нова українська школа» сучасна школа буде успішною, якщо до неї прийде успішний учитель. Тому адміністрація Володимирівського НВК «Успіх»  спрямовує свою діяльність так, щоб вона сприяла підвищенню ефективності роботи педагогів та ефективності управління освітнім процесом.                                      
  Інноваційна діяльність в сучасній освіті виявляється передусім в оновленні нового змісту освіти. Це сприяло долученню Володимирівського НВК «Успіх» до участі у дослідно-експериментальній роботі Всеукраїнського рівня за темою: «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти на 2016-2020 роки»  під керівництвом доктора педагогічних наук, завідувача відділу початкової освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України А.Д.Цимбалару.               
 Відповідно до Концепції «Нова українська школа» усе життя нової школи буде організовано за моделлю поваги до прав людини, демократії, підтримки добрих ідей. Наш навчальний заклад пройшов відбір до участі у Всеукраїнській  програмі «Демократична школа». Протягом 2016-2017 навчального року з нами працюватимуть експерти, які допоможуть  здійснити оцінку потреб для демократичних змін у НВК й надаватимуть підтримку у розробці та реалізації шкільних проектів, а також у налагодженні партнерства з громадою та співпраці між школами із різних областей України.

Інноваційний потенціал нашого навчального закладу – це здатність створювати, сприймати та реалізовувати нововве­дення.

Розвиток - наше кредо. І це не "загальний розвиток", а розвиток творчого потенціалу, і не спеціально відібраних дітей, а усіх, тому що доведено, що кожна дитина обдарована і талановита.

Наша формула: "Допоможи мені це зробити самому". Це вмотивовує вчителя працювати по-іншому. Він не виховує, а допомагає учневі шукати себе кращого, який не тисне на нього, а створює йому умови для вільного самовизначення і самореалізації, не принижує його гідність, а окрилює. Такий підхід дає можливість створити школу компетентнісного розвитку і самовдосконалення з ідеалом вільної, життєлюбної, талановитої особистості.

Управління нашою школою зосереджувється на управлінні якістю освіти. А це співвіднесення результатів роботи школи з метою, яку колектив НВК поставив перед собою.

Тому метою діяльності колективу гімназії є: створення умов для самовизначення учнів через оволодіння ними соціальними компетентностями і проектним  типом мислення.

Реалізація ідей  і розв’язання завдань Програми розвитку НВК здійснюється у вигляді системи проектів, об'єднаних єдиною методологією мети проекту "Школа самовизначення особистості". З метою реалізації Програми розвитку навчальним закладом було розроблено перспективний план роботи над проблемною темою на 2016-2019 роки та організовано роботу дослідницької групи по впровадженню та вивченню інноваційних освітніх технологій.

Інноваційні процеси, що відбуваються в освіті, як невід’ємній частині суспільства, вимагають відповідних змін професійної діяльності самого вчителя. У роботі з удосконалення педагогічної майстерності важлива роль приділяється визначенню рівня розвитку професійної діяльності, зон її найближчого розвитку. Нові вимоги суспільства, пов’язані із самореалізацією особистості, обумовлюють необхідність виявлення теоретико-методичних засад формування вчителя, готового до здійснення інноваційної діяльності, а також створення ефективного діагностичного механізму, який дозволить виявити конкретні резерви в діяльності вчителя, перспективи його професійного росту, потреби в професійному удосконаленні. Таким чином, науково-методична робота НВК «Успіх» - відкрита, цілісна, динамічна  соціально-педагогічна система, мета якої полягає у: сприянні безперервному розвитку творчої особистості педагога, підвищенні творчого потенціалу всього педагогічного колективу; оволодінні педагогами сучасними освітніми технологіями; свідомій участі педагогів в інтенсивній інноваційній діяльності.

Ще одним кроком до інноваційного розвитку навчального закладу – є робота освітнього округу. Наш навчальний заклад співпрацює з Володимирівським комунальним дошкільним навчальним закладом «Зайчик», обласною дитячою бібліотекою «Юний читач», благодійним фондом «Сподівання», німецькою спільнотою м.Запоріжжя, Єврейським громадським центром «Мазаль тов», Запорізькою державною індустріальною академією.

Аналіз упралінського та науково-методичного супроводу щодо розвитку Володимирівського НВК дає можливість зробити такі висновки: у навчальному закладі спостерігається зростання педагогічної майстерності та фахової компетентності педагогічного колективу, покращення якісних показників навчальних досягнень учнів; водночас  простежується розвиток навчального закладу на основі пошуку, розроблення, освоєння та реалізації інноваційних педагогічних та управлінських технологій.

Немає коментарів:

Дописати коментар